АНГЛІЙСЬКИЙ СУД ДОЗВОЛИВ НАЗИВАТИ СЛОВОМ VODKA ТІЛЬКИ ГОРІЛКУ  В 2008 році в Верховний суд Англії та Уельсу звернувся один з найбільших світових виробників алкоголю, володар торгової марки Smirnoff -компанія Diageo. В своєму позові позивач наполягав щоб продукція яка іменується горілкою, охоронялася такими ж правами як віскі та шампанське. Причиною позову стало виробництво компанією Intercontinental Brands (ICB) спиртного напою Vodcat, міцністю 22% , оформленого як звичайна горілка. Тобто, позивач стверджував, що такі дії вводять покупця в оману, спонукаючи його обирати продукцію по нижчій ціні, хоча із значно меншим вмістом спирту.

     В січні цього року Верховний суд прийняв рішення називати горілкою безбарвний алкогольний напій, вироблений із спирту, отриманого шляхом дистиляції зернової, картопляної та іншої сировини та міцністю не менше 37,5%.

     Також в рішенні зазначається, що хоч виробництво горілки є інтернаціональним, право називатися батьківщиною цього напою відстоюють Польща та Росія. А де ж Україна?

 

За матеріалами тсн.ua

 

Роздрукувати